بروس هندرسون

بروس هندرسون متولد سال ۱۹۱۵ در نشویل است. او در سال ۱۹۲۵وارد مدرسه PDS شد و تا سال ۱۹۳۲ که از دبیرستان فارغ‌ التحصیل گردید در همانجا ماند. در طول دبیرستان به عضویت تیم فوتبال مدرسه در آمد. چند سال بعد هندرسون کار خود را به عنوان یک فروشنده برای شرکت «جنوب غربی» آغاز کرد. او به دانشگاه ویرجینیا رفت و بعد از آن موفق به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه واندربیلت در سال ۱۹۳۷ گردید. او سپس به مدرسه کسب‌وکار هاروارد رفت.

هندرسون ۹۰ روز قبل از فارغ التحصیلی، HBS را برای کار در شرکت وستینگهوس  ترک کرد. بعد از ترک HBS، هندرسون به مدت ۱۸سال در شرکت مذکور کار کرد؛ جایی که او در سن ۳۷سالگی به عنوان یکی از جوانترین‌ها در تاریخ شرکت، به مقام معاونت رسید. در سال ۱۹۵۹ هندرسون، وستینگهوس را ترک کرد تا به شرکت مشاوره‌ای Arthur D. Little به عنوان معاون ارشد برای مدیریت خدمات بپیوندد. او در سال ۱۹۶۳به دلیل عدم توافق با رهبری ارشد شرکت از شرکت جدا شد.

گروه مشاوره بوستون BCG

پس از ترک Arthur D. Little، پیشنهادی از سوی مدیریت شرکت بوستون به هندرسون گردید. این پیشنهاد مشتمل بر ایجاد یک بازوی مشاوره‌ای برای بانک به عنوان یک کمک‌کننده بود. این بازوی مشاوره‌ای کار عملیاتی خود را از سال ۱۹۶۳آغاز کرد و در ابتدا مشتریان بانک را راهنمایی و به آن‌ها مشاوره می‌داد.

در سال ۱۹۵۰هندرسون از نقش خود به عنوان رئیس و مدیر عامل گروه مشاوره بوستون BCG کاست و بخشی از مسئولیت‎های خود را به آلن ژاکون واگذار کرد. در آن زمان، او BCG را از یک بخش به شرکتی جهانی با ۷ دفتر و ۲۴۹ مشاور رشد داده بود.

در سال ۱۹۵۳ پرزیدنت آیزنهاور، هندرسون را به عنوان یکی از اعضاء تیم پنج نفره‌ای که شامل تحلیلگرانی برای ارزیابی برنامه‌های کمک خارجی در آلمان ( تحت طرح مارشال) بود، منصوب کرد.

هندرسون تا سال ۱۹۸۵در مقام ریاست BSG باقی ماند و وقتی از BCG به صورت رسمی بازنشسته شد به تدریس در دانشکده مدیریت تحصیلات تکمیلی اوون در دانشگاه واندربیلت پرداخت.

هندرسون در سال ۱۹۹۲، ۱۰ روز پس از تحمل سکته مغزی در نشویل، در سن ۷۷ سالگی درگذشت.

پس از مرگ او، Financial times اعلام کرد که بروس هندرسون بیشتر از هر فرد دیگری در ایالات متحده در طول تاریخ کسب‌وکار آمریکایی، شیوه‌های کسب‌وکار را تغییر داد. بورس تحصیلی «بروس هندرسون» در سال ۱۹۸۵ توسط گروه مشاوره بوستون به احترام بنیانگذار BCG و رئیس سابق و فارغ‌التحصیل دانشگاه واندربیلت تعیین شد و به یک دانشجوی MBA از دانشکده مدیریت اوون از دانشگاه واندربیلت به دلیل عملکرد قوی شخصیتی، حرفه‌ای و آکادمیکی‌اش اعطا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید