سی کی پاراهالد

پروفسور سی کی پراهالد در ۸ آگوست ۱۹۴۱ در کیمبرت (تامیل نادو) هند به دنیا آمد. پدرش یک دانشمند و قاضی و مدرس بود. وی در ۱۹ سالگی مدرک کارشناسی را در فیزیک از کالج لویولا و چهار سال بعد، مدرک کارشناسی‌ارشد مدیریت را از موسسه مدیریت هند در شهر احمدآباد اخذ کرد. پاراهالد در سال ۱۹۷۵ توانست از مدرسه بازرگانی هاروارد در مقطع دکترای تخصصی در رشته مدیریت فارغ‌ التحصیل شود.

پاراهالد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه هاروارد، به هند بازگشت و در موسسه مدیریت هند در احمد آباد به عنوان استاد خدمت کرد و در سال ۱۹۷۷ به آمریکا بازگشت. پاراهالد در سال ۲۰۰۵ توانست به درجه استاد تمامی دانشگاه میشیگان برسد؛ وی استاد سرشناس مدیریت استراتژیک در دانشگاه میشیگان بود.

در اوایل سال ۱۹۹۰ در آستانه فروپاشی شرکت فیلیپس، سی کی پراهالد به این شرکت پیشنهاد تجدید ساختار را داد که باعث ایجاد تغییرات مثبت زیاد در شرکت و موفقیت آن در سال‌های آینده شد. وی در سال‌های بعد نیز با شرکت‌های بزرگ زیادی همکاری داشته است. پاراهالد شرکت Praja Inc را در سال ۱۹۹۶ تأسیس نمود و مدیرعامل این شرکت بود. این شرکت دارای اهداف فراهم کردن دسترسی نامحدود به اطلاعات برای افراد در پایین هرم و ارائه یک بستر آزمایشی برای ایده‌های مدیریتی مختلف بود.

پاراهالد در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۱۰ در سان‌دیگو کالیفرنیا دار فانی را وداع گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید