گری همل

گری همل در سال ۱۹۵۴ در آمریکا متولد شد. وی در سال ۱۹۹۰ در مقطع دکتری از دانشکده کسب‌وکار دانشگاه میشیگان فارغ‌التحصیل شده است. گری همل را می‌توان از نام‌آورترین دانشمندان استراتژی و مدیریت استراتژیک دانست.

همل استاد مدعو مدیریت بین‌المللی و راهبردی در مدرسه کسب‌وکار لندن و رئیس شرکت مشاوره بین‌المللی STRATEGOS است. همل مشهورترین متفکر مدیریت در زمینه راهبرد و نوآوری است. او زبان راهبرد را در بسیاری از موفق‌ترین شرکت‌های جهان تغییر داد. مجله فورچون، همل را کارشنـاس خبره راهبرد در کسب‌وکار امروزه می‌داند و مجله اکونومیست نیز او را معلم راهبرد در دنیا معرفی می‌کند.

همل عضو مجمع اقتصاد جهانی و سخنران دائمی در اجلاس اقتصادی داووس و نشست‌های هیئت مدیره مایکروسافت است. او سابقه فعالیت در شرکت‌های پیشروی زیادی همچون شل، نوکیا و فورد را دارد. همل در حوزه مدیریت راهبردی مفاهیم فراوانی چون مزیت رقابتی، هدف راهبردی، آینده‌نگری صنعتی و انقلاب صنعتی را مطرح کرده و مورد بحث و بررسی قرار داده است.

مجموعه‌هایی مانند Forbes و Thinkers بارها او را به عنوان برترین متخصص استراتژی کسب‌وکار و مدیریت در دنیا معرفی کرده‌اند.

پروفسور پیتر سنگه استاد دانشگاهMIT ، همل را تأثیرگذارترین متفکر راهبرد در دنیای غرب می‌داند و بسیاری او را تأثیرگذارترین و مهمترین فیلسوف مدیریت پس از پیتر دراکر می‌دانند.

کتاب‌های همل جزء کتاب‌های پرفروش در حوزه راهبرد است که به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده‌اند. در ۱۵ سال اخیر از وی مقالات متعدد در مجله هاروارد منتشر شده است که چهار مقاله برنده جایزه تعالی مک‌کینزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید