ایگور انسف

انسف

ایگور انسف (آنسوف) در سال ۱۹۱۸ در شهر ولادی وستک روسیه متولد شد. او به همراه خانواده اش در سال ۱۹۳۶ به ایالات متحده مهاجرت کرد.  ابتدا تحصیلات آکادمیک او بر ریاضیات متمرکز بود. وی لیسانس خود را از مدرسه عالی استایوسانت شهر نیویورک در رشته مهندسی مکانیک و فوق لیسانس خود را در رشته مکانیک مواد جامد از موسسه فناوری استیونز اخذ نمود.

او توانست دکترای ریاضی کاربردی با گرایش کشسانی و شکل پذیری جزئی در ارتعاش خود را از دانشگاه براون اخذ کند. پس از پایان یافتن تحصیلات به کالیفرنیا رفته و عنوان استاد ممتاز دانشگاه بین‌المللی آلیانت را به دست آورد و به مدت ۱۷ سال در آن دانشگاه ضمن تدریس به تحقیق و پژوهش در زمینه مدیریت استراتژیک می پرداخت .آنسوف در جنگ جهانی دوم نیز به عنوان عضو رزرو در ارتش آمریکا خدمت نمود. همچنین رابط نیروی دریایی روسیه بوده و به عنوان استاد فیزیک نیز در ارتش آمریکا خدمت می نمود.

ایگور انسف

در سال ۱۹۵۳ ، آنسوف به عنوان استاد رشته مدیریت صنعتی انستیتو فناوری کمبریج در پیتسبورگ منصوب شد. او، هم در ایالات متحده و هم در اروپا، سمت‌های دانشگاهی مختلفی را تجربه کرده است. آنسوف در سال ۱۹۵۰ به شرکت راند پیوست و در سال ۱۹۵۹ سپس به شرکت هواپیمایی لاکهید رفت. او در آنجا به سمت نایب رییس بخش طرح و برنامه و نایب رییس و همچنین مدیر بخش فناوریهای صنعتی منصوب شد.

ایگور انسف ، اگرچه پس از آن نیز به عنوان مشاور فعال بود اما در سال ۲۰۰۰ و با اخذ مدرک معتبر استاد ممتاز از دانشگاه بین‌المللی ایالات متحده آمریکا بازنشسته شد.

دکتر ایگور آنسوف به عنوان پدر مدیریت استراتژیک در دنیا شناخته شده است. او نخبه برجسته استراتژی است و نخستین کتاب آنسوف با عنوان «استراتژی سازمان» در سال ۱۹۶۵ منتشر شد. او بیش از ۱۵۰ مقاله منحصر به فرد منتشر کرده است.

وی در سال ۲۰۰۲ دار فانی را در شهر سندیگو آمریکا وداع گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید