جی بارنی

جی بارنی

جی بارنی در ۸ نوامبر ۱۹۵۴ در کالیفرنیا متولد شد. او سال‌های اولیه زندگی خود او را در سن‌برونو، کالیفرنیا گذراند و از دبیرستان سن‌کارلوس کالیفرنیا در سال ۱۹۷۲ فارغ التحصیل شد. بارنی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه بریگهام و مدارک کارشناسی‌ ارشد و دکترای خود را از دانشگاه ییل دریافت کرد.

بارنی مشاور ارشد در RLG Capital,LLC است. او استاد و مدیر استراتژیک است و دارای درجه استادی در دانشگاه یوتا است. او پس از اتمام تحصیلات خود، به دانشکده مدیریت اندرسون در دانشگاه UCLA پیوست. بارنی در سال ۱۹۸۶ به دانشگاه تگزاس نقل مکان کرد و از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۱۲ در رشته مدیریت  استراتژیک در دانشگاه ایالتی اوهایو مشغول به آموزش دانشجویان بود. او از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ دردانشگاه اینسید مشغول به آموزش بوده است. در سال۲۰۱۷ در مدرسه کسب‌ و کار دانشگاه آکسفورد به تدریس مدیریت استراتژیک به دانشجویان MBA و دکترای مدیریت مشغول بود.

بارنی همچنین در برنامه‌های آموزشی اجرایی در دانشگاه‌های یوتا، تگزاس ای اند ام، یوسی‌ال‌ای، متدیست جنوبی، مسیحی تگزاس، میشیگان، بوچوانی ایتالیا تدریس کرده است و مشاوره شرکت مک‌کینزی بوده است. بارنی در سال ۱۹۸۳ جایزه تدریس جرج رابینز در یوسی‌ال‌ای را دریافت کرد.

بارنی سه مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه لند (در سوئد)، دانشکده کسب‌وکار کپنهاگ و دانشکده پاناما (در مادرید، اسپانیا) دریافت کرده است. او در سال ۲۰۰۵ جایزه معلم برجسته ایروین را برای بخش سیاست‌گذاری و استراتژی آکادمی مدیریت در سال کسب کرد و به عنوان عضو آکادمی در انجمن مدیریت استراتژیک انتخاب شد. در سال ۲۰۱۷، مدرک تحصیلی برجسته اکسل را به دست آورد. بارنی با انواع مختلف شرکت‌های عمومی و خصوصی در زمینه مسائل مدیریت همکاری داشته است.

بارنی بیش از ۱۰۰ مقاله را در مجلات مختلف منتشر کرده است، از جمله آکادمی مدیریت بازنگری، مجله مدیریت استراتژیک، مجله مدیریت علم، مجله مدیریت، مجله بازاریابی و کسب‌وکار هاروارد. او عضو هیئت تحریریه آکادمی مدیریت بازرگانی بوده و همچنین مدیر مجله مدیریت استراتژیک، مجله مدیریت و سردبیر مجله کارآفرینی استراتژیک بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید