جیم کالینز

جیم کالینز متولد ۲۵ ژآنویه ۱۹۵۸ در شهر بولدر در کلرادو آمریکا است. حرفه او نویسندگی و مشاوره مدیریت و مدرس دانشگاه در مبحث توسعه پایدار شرکت و رشد آنها است. کالینز مدیریت را در دانشگاه استنفورد خواند و بعد از آن مدرک MBA خود را پس از ۱۸ ماه به عنوان مشاور مک کینزی گرفت. سپس به عنوان مدیر تولید در شرکت Hewlett-Packard مشغول به کار شد.

کالینز تحقیقات و تدریس خود را در دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه استنفورد شروع کرد که در آن جایزه آموزش برجسته را در سال ۱۹۹۲دریافت کرد. در سال ۱۹۹۵ او یک آزمایشگاه مدیریت در بولدر تاسیس کرد که در حال حاضر تحقیقات و آموزش مدیران برای شرکت های بزرگ در آنجا انجام می‌شود. درآن زمان کالینز به عنوان یک مدیر ارشد در سی‌ان‌ان نیز خدمت کرده بود و همچنین با سازمان‌هایی نظیر مدرسه جانزهاپکینز پزشکی، سازمان پیشاهنگی دختران از USA، شبکه رهبری از کلیساها، انجمن آمریکایی K-2 مدرسه سرپرستان همکاری داشته است.

کالینز

کالینز با مدیران ارشد و مدیران اجرائی در بیش از صد شرکت بزرگ کار کرده است. او همچنین با سازمان‌های بخش‌های اجتماعی در این مدت نیز کارکرده است، مثل آموزش و پرورش و هنر و سازمان‌های دینی، دولت محلی و فدرال، بهداشت و درمان، و سازمان‌های غیر انتفاعی. کالینز معلمی برای شرکت های فنی بزرگ است؛ او نشان می‌دهد که آنها چگونه رشد می‌کنند، چگونه به عملکرد برتر می‌رسند و چگونه شرکت‌های خوب می‌توانند به شرکت‌های بزرگ تبدیل شوند.

کالینز اکنون به زادگاهش «بولدر» در کلرادو بازگشته است و به کمک گروهی از همکاران و دستیارانش، به کار تحقیقاتی می‌پردازد و هر ۴ یا ۵ سال یک بار، یک کتاب جدید به بازار عرضه می‌کند. آخرین کتاب او «انتخاب بهترین بودن» به این مسأله می‌پردازد که چطور موفق‌ترین شرکت‌های آمریکا یعنی شرکت‌هایی که عملکرد موفقی در بازار بورس داشته‌اند، با بحران‌ها و آشوب‌های اقتصادی دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. او در این کتاب دوره زمانی بین سال‌های ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۲ را بررسی کرده است. هر چند، این دوره‌ای است که نسبت به روزگار ما آرام به نظر می‌رسد، اما او نمونه‌های مورد بررسی خود را از بین شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات، صنایع داروسازی و خطوط هوایی انتخاب کرده که همه در این دوره با چالش‌هایی جدی مواجه بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید