رالف داگلاس استیسی

رالف داگلاس استیسی در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۱۹۴۲ در آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او در دانشگاه وایتواتراسرند مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی را اخذ کرد، سپس قصد ادامه تحصیل در زمینه حقوق و تبدیل شدن به یک وکیل را داشت، ولی در نهایت به اقتصاد گرایش پیدا کرد. وی نهایتا مدرک دکترای خود را نیز در این رشته در سال ۱۹۶۵ اخذ کرد.

استیسی در سال ۱۹۶۸، به آفریقای جنوبی بازگشت و در آنجا به تدریس اقتصاد کاربردی در دانشگاه ویتواتزرند پرداخت، ولی دو سال بعد از آنجا به طور دائم نقل مکان کرد و به انگلستان رفت و در انگلیس از سال ۱۹۷۰ تاکنون زندگی کرده است. او نظریه‌پرداز و استاد مدیریت در دانشگاه هرتفوردشایر انگلستان و یکی از پیشگامان تحقیق در مورد مفاهیم علوم طبیعی و  پیچیدگی برای درک سازمان‌‌های انسانی و مدیریت آنها است. او را بیشتر برای نوشته‌هایش در مورد تئوری سازمان و پاسخگویی به فرآیند‌های پیچیده سازمانی می‌شناسند.

زندگی کاری استیسی به دو قسمت تقسیم می‌شود: قسمت اول سال‌هایی است که استیسی به آموزش اقتصاد در دانشگاه مشغول بوده است. قسمت دوم سال‌هایی را شامل می‌شود که او در زمینه برنامه‌ریزی شرکت‌های تجاری صرف کرد و برای آنها فرآیندهای برنامه‌ریزی استراتژیک را انجام می‌داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید