استراتژی رسیدن به استراتژی: راهنمای انتخاب و اجرای رویکرد صحیح به استراتژی 

استراتژی رسیدن به استراتژی: راهنمای انتخاب و اجرای رویکرد صحیح به استراتژی 

کتاب استراتژی رسیدن به استراتژی با پیشگفتار اختصاصی مارتین ریوز برای خوانندگان ایرانی و با هماهنگی انتشارات هاروارد منتشر شده است: ما این کتاب را نوشتیم تا وجوه نظری و عملی استراتژی را برای دنیای بیش از پیش پیچیده‌ای، روزآمد کنیم که در آن، کسب‌وکارها به دلیل پویایی، عدم قطعیت، انعطاف‌پذیری و طاقت‌فرسایی محیط با گستره وسیع‌تری از شرایط روبه‌رویند. در سال‌های اخیر رویکردهای استراتژی جدید و متعددی ارائه شده‌اند و انبار سلاح استراتژیست‌ها با مواردی مانند استراتژی اقیانوس آبی، نوآوری ‌برهم‌زننده، نوآوری در مدل کسب‌وکار، اَبَررقابت و چارچوب‌های دیگر بسیار غنی شده است.

مدیران اغلب از ما می‌پرسند که اندیشه ما چه تفاوتی با این ‌موارد دارد؟ در واقع، نیت ما افزودن دیدگاه رقیب دیگری به استراتژی نبوده‌است؛ بلکه خواسته‌ایم همه رویکردهای اصلی به استراتژی را ترکیب و به مدیران کمک کنیم تا دریابند هر رویکرد را تحت چه شرایطی به‌کار گیرند. به علاوه در پی خلق رویکرد یکپارچه‌ای بوده‌ایم که ارتباطات مهم میان استراتژی، پیاده‌سازی، سازمان، اطلاعات، نوآوری، رهبری و فرهنگ در آن کاملاً واضح باشد.

نویسنده:

مارتین ریوز، نات هانس، جانمجایا سینها

ترجمه:

سیدحسین جلالی

نشر آریانا قلم
تعداد صفحات :۲۳۸

نمره در Goodreads

۴٫۰۶ (در سال ۲۰۱۸)

نمره در Amazon

۴.۶ (در سال ۲۰۱۸)

 Harvard Business Review Press

معرفی نویسندگان

مارتین ریوز

مارتین ریوز مدیر دفتر بی‌سی‌جی در شهر نیویورک و رئیس موسسه بروس هندرسون است. این موسسه بازوی بی‌سی‌جی برای تحقیق درباره ایده‌هایی فراتر از دنیای کسب‌وکار و ترجمان آن‌ها در قالب ابزارها و چارچوب‌های کاربردی برای استراتژی کسب و کار است. مارتین ریوز بیشتر دوران کاری‌اش را در زمینه خلق و به کارگیری ایده‌های جدید در استراتژی کسب‌وکار سپری کرده است.

او که یادداشت‌ها و سخنرانی‌های متعددی در حوزه استراتژی داشته است، در سال ۲۰۰۸ به عنوان یکی از اعضای انجمن مشاهیر گروه مشاوره بوستون برگزیده شده است. او تعداد زیادی از پروژه‌های استراتژی و سازمان را هم برای شرکت‌های مستقل و هم برای مجامع صنعتی در سراسر دنیا هدایت کرده است. نات هانس یکی از شرکای ارشد بی‌سی‌جی و از جمله رهبران جهانی این شرکت در حوزه استراتژی است.

او دفتر بی‌سی‌جی را در شهر ژنو اداره می‌کند و پیش از این نیز سرپرست دفتر بی‌سی‌جی در شهر اسلو بوده است. نات مشاوره‌های متعددی را در حوزه استراتژی در صنایع و بخش‌های مختلف و با تمرکز روی خلق ارزش و رشد داشته است. همچنین، او علاقه عمیقی به مسئله توسعه پایدار دارد و برای سازمان‌های بین‌المللی مانند مجمع جهانی اقتصاد و صندوق بین‌المللی طبیعت کار کرده است.

نات هانس

نات بیش از بیست مقاله در زمینه استراتژی و توسعه پایدار در نشریات معتبر دانشگاهی منتشر کرده و نویسنده تعداد زیادی از گزارش‌های بی‌سی‌جی بوده است. او هم اکنون استاد دانشکده کسب‌وکار نروژه با درجه دانشیاری و دانشیار پژوهشی موسسه آی‌ام‌دی سوئیس است. جانمجایا سینها رئیس دفتر بی‌سی‌جی در ناحیه آسیا پاسفیک است و یکی از اعضای کمیته جهانی مدیران اجرایی بی‌سی‌جی به شمار می‌آید.

جانمجایا سینها

جانمجایا در حوزه استراتژی، حاکمیت شرکتی، کسب‌وکار خانوادگی و تحول سازمانی با کارفرمایان متعددی از سازمان‌های بزرگ در ایالات متحده امریکا، بریتانیا، آسیا، استرالیا و هند کار کرده است.

همچنین، او عضوتعداد زیادی از کمیته‌ها و نهادهای تحت نظر دولت هند مانند بانک مرکزی هند و انجمن بانک‌های هندی است و سرپرستی کمیته مالی کنفدراسیون صنایع هند را بر عهده دارد. نشریه مشاوره در سال ۲۰۱۰ نام جانمجایا را به عنوان یکی از بیست‌ و پنج مشاوری اعلام کرد که بیشترین تأثیرگذاری را در دنیا داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید