تام پیترز

تام پیترز در سال ۱۹۴۲ در بالتیمور آمریکا به دنیا آمد. کارشناسی‌ارشد مهندسی راه و ساختمان را در دانشگاه کرنل و کارشناسی‌ارشد و دکترای مدیریت را در استنفورد به اتمام رساند. پس از چند سال خدمت در ارتش، از ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۱ در شرکت مک‌کینزی مشغول به کار شد. پس از آن شرکت را ترک کرد تا مستقل کار کند. از آن پس او به مشاوره، سخنرانی و نویسندگی در حوزه مدیریت پرداخت.

پیترز سخنرانی برجسته‌ است. او سالـــی ۱۰۰ کنفرانس ملی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. پیترز عصر حاضر را عصر نزاع بی‌قاعده می‌داند. مجله فورچون در مقایسه او و پیتر دراکر می‌نویسد: ما در دنیای «تام پیترز» زندگی می‌کنیم؛ دراکر در مقایسه با پیترز بیشتر نوشته است و ایده‌هایش طی مدت زمان طولانی مطرح بوده است، اما این پیترز است که به عنوان یک مشاور، نویسنده و سخنران، با ایده‌هایش و سبک برخوردش، تفکر جدید مدیریت را شکل داده است. وارن بنیس، کسی که هم پیترز و هم دراکر را شخصاً می‌شناسد می‌گوید، اگر دراکر مدیریت نوین را ابداع کرده، پیترز به آن رونق داده است. مجله بیزینس‌ویک به دلیل نظرات غیرمعمول پیترز، او را چنین شرح داده است: «بهترین دوست کسب‌و‌کار و بدترین کابوس شبانه».

تام پیترز

آنچه تام پیترز را متمایز می‌سازد این است که او در یک چارچوب مشخص محصور نمی‌شود. وی نسبت به هیجان، بازآفرینی، آزادی نیروی کار، خلاقیت، کارآفرینی، نقش طراحی در تولید و خدمات، آموزش برای عصر خلاقیت و بازآفرینی قدرت تخیل اشتیاق دارد. از جمله ویژگی‌های کلیدی پیترز این است که از فرصت‌های مختلف، حداکثر بهره را می‌برد و از هر جایی ایده می‌گیرد و آنها را به چیزهایی تبدیل می‌کند که دیگران به آن فکر نمی‌کنند و همواره در جستجوی چیزهای بهتر است.

پیترز خود را سرآمد بی‌نظمی، قهرمان شکست‌های جسورانه، استاد شور و اشتیاق، رک‌گوی حرفه‌ای، سردسته مشوقین شرکت‌ها و دوست‌دار بازار توصیف می‌کند. مجله لس‌آنجلس‌تایمز او را پدر سازمان‌های فرامدرن نامیده است. نه تنها زبان که قلم او نیز متفاوت است. وقتی به او گفته می‌شود زبان شما سخت و طاقت فرساست در پاسخ می‌گوید: «زمانه سخت و طاقت فرساست».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید