اولیور ویلیامسون

اولیور ویلیامسون

اولیور ویلیامسون، در ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۳۲ در ایالت ویسکانسین آمریکا متولد شد. او لیسانس مدیریت خود را در سال ۱۹۵۵ از مدرسه مدیریت  MIT و در سال ۱۹۶۰ مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد اخذ کرد. وی در سال ۱۹۶۳ موفق به کسب دکترای اقتصاد از دانشگاه کارنیگ ملون شد.

این اقتصاددان آمریکایی سردبیر افتخاری مجله‌ «قانون، اقتصاد و سازمان» و رئیس سابق «انجمن اقتصاد غربی» و از آن مهم‌تر «انجمن بین‌المللی اقتصاد نهادگرای جدید» است. او در سال ۱۹۸۸ جایزه‌ اروین را در راستای پیشبرد علم مدیریت دریافت نمود و در سال ۲۰۰۹، به خاطر «تحلیل حکمرانی اقتصادی، به‌ویژه مرزهای شرکت» به همراه خانم الینور استروم جایزه‌ نوبل اقتصادی را دریافت کرد.

ویلیامسون، شاگرد اساتیدی نظیر رونالد کوز، هربرت سایمون و ریچاد کایرت بوده است و در اقتصاد هزینه مبادله (TCE) تخصص دارد. او از سال ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۳ استاد دانشگاه پنسیلوانیا و بعد از آن تا سال ۱۹۸۸، استاد اقتصاد حقوق و سازمان دانشگاه یئل بود. ویلیامسون از سال ۱۹۸۸ استاد تمام مدیریت کسب‌ و‌ کار، اقتصاد و حقوق دانشگاه برکلی است و در حال حاضر استاد افتخاری مدرسه کسب‌ و کار HAAS نیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید